La capatul drumului catre tine...ma vei gasi pe mine !

Bine ati venit !

Cuvinte-cheie

Ultimele subiecte

» Jurnal thats_life ( eddy)
Lun Dec 15, 2014 1:35 am Scris de thats_life

» Suntem in aceeasi barca !
Vin Dec 12, 2014 7:03 pm Scris de thats_life

» Despre Biblie !
Mar Dec 02, 2014 11:55 am Scris de thats_life

» Omul in afara trupului
Lun Aug 11, 2014 11:47 am Scris de thats_life

» Egoismul !
Lun Iun 30, 2014 9:13 am Scris de thats_life

» BINELE SI RAUL SUNT EVALUATE DE ACTIUNILE INDIVIDULUI FATA DE SOCIETATE
Sam Apr 12, 2014 11:20 am Scris de thats_life

» Despre iubire !
Mar Feb 25, 2014 10:36 pm Scris de thats_life

» O singura inima,o singura minte.
Mar Feb 04, 2014 8:08 pm Scris de thats_life

» Echilibru : Lumea materiala- Lumea spirituala
Lun Ian 20, 2014 7:43 pm Scris de thats_life

Parteneri

forum gratuit

Conectare

Mi-am uitat parola

Salutare tuturor .

Distribuiţi
    thats_life
    Admin
    Admin

Puncte : 784
    Reputatie : 18
    Data de inscriere : 12/07/2012
    Localizare : Daca ma cauti..ma vei gasi in inima ta !

Salutare tuturor .

Mesaj Scris de thats_life la data de Vin Iul 13, 2012 8:52 pm

Va salut si va spun bine ati venit in acest spatiu virtual .
    Pentru cei care nu ma stiu ,numele meu este Eddy.Am activat pe un alt forum timp aproape doi ani alaturi de oameni deosebiti ,inteligenti,frumosi ,plini de ravna pentru a creste spiritual,plini de ravna pentru cunoastere,oameni de care m-am bucurat atat de mult,oameni alaturi de care poti invata atat de multe lucruri.
    Am petrecut un timp atat de frumos nelipsit desigur de altercatii,animozitati,contraziceri ,insa aceste lucruri,va asigur ca pentru cel constient de Cel ce sta in spatele fiecarui eveniment si fiecarei actiuni,nu poate fi decat o binecuvantare de Sus .Este frumos sa crestem si sa evoluam spiritual ,insa nu o putem face daca suntem din bun simt de acord unii cu altii.Exprimarea libera si etalarea ideilor pe care le sustineti ca adevar personal trebuie sa primeze in orice dialog indiferent de reactiile celorlalti. Nu suntem aici ca sa fim de acord unii cu altii .
    CRITICA ADUCE REUSITA; LIPSA CRITICII DUCE LA DEGENERARE.

Unitatea si lipsa de critica este considerata sursa tuturor esecurilor si obstacolul fata de orice progres si fertilizare didactica. Asta pentru ca extragerea concluziilor corecte depinde indeosebi de multitudinea de dezacorduri si de separare intre pareri. Cu cat exista mai multe contradictii intre pareri si cu cat exista mai multe critici, cu atat cunoasterea creste si chestiunile devin mai potrivite pentru examinare si clarificare.

Deci sunteti liberi a spune tot ce simtiti in legatura cu orice idee,subietc. Singurul lucru pe care nu trebuie sa il uitati este intentia din spatele feicarei reactii sau actiuni pe care o aveti .Intentia trebuie sa fie pura,ea trebuie sa imbrace scopul in sine ,scopul de a evolua spiritual,de a te cunoaste pe sine si realitatea care ne inonjoara. Nimic altceva nu conteaza.
    Contrazicerile dintre noi ,greselile si toate cele trebuiesc depasite construind un pod peste ele,impreuna.
    Numai impreuna vom reusi. Nu de unul singur. Ai nevoie de mine,am nevoie de tine.Trebuie sa ajungem la o unitate.Sa fim una sa fim unul.

De multe ori eul nostru o ia inainte ,isi face de cap,egoul se simte atat de lovit cand cineva nu este de acord cu noi,el vrea sa aiba intotdeuna dreptate.
    Aceste lucruri insa nu ar trebui sa ne desparta .Ele ne despart cum spuneam daca uitam scopul in sine intentia .
    Ar trebui sa ne agatam si de cuvintele unor oameni care au fost inainte de noi si care au intampinat si ei la randul lor aceleasi dificultati ,dar au gasit intotdeauna o cale de mijloc pentru a ramane impreuna . Un exemplu biblic ar fi atunci cand Ap.Pavel spune :
    Dar în lucrurile în cari am ajuns de aceeaş părere, să umblăm la fel.
    Iar in timp toate lucrurile vor ajunge la acelasi numitor comun. Aveti rabdare unii cu altii ba chiar indelunga rabdare.
    Daca vi se greseste iertati ca si cum voi insiva ati vrea sa fiti iertati.
    Iubiti`va si fiti una.

Multam si inca odata bine ati venit .

Eddy

Ultima editare efectuata de catre thats_life in Joi Iul 19, 2012 3:45 am, editata de 1 ori

BOREALADY

Puncte : 7
    Reputatie : 4
    Data de inscriere : 14/07/2012

Re: Salutare tuturor .

Mesaj Scris de BOREALADY la data de Sam Iul 14, 2012 6:01 am

Bun gasit,Eddy!!scopul forumului e clar...sper ca toti care vor activa aici..se vor gasi ...sau re..gasi...a te exprima fara cenzura,a intra profund in problematica fiintei care suntem,schimband opinii,polemizand sau fiind de acord..e ceeace trebuie!!
    Eliana

Puncte : 78
    Data de inscriere : 26/11/2012
    Localizare : Dincolo de nori

Mesaj Scris de Eliana la data de Lun Noi 26, 2012 7:51 pm

Ganduri bune pritene, te stiu, virtual spun, din ceea ce scrii pe Drumuri catre tine.
    Bun gasit si la buna citire!

[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine] Fericită că Dumnezeu locuieşte în inima mea! [Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]
    thats_life
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de thats_life la data de Lun Noi 26, 2012 9:33 pm

Eliana a scris:Ganduri bune pritene, te stiu, virtual spun, din ceea ce scrii pe Drumuri catre tine.

Ce ti-a luat atat de mult timp !? De cand te asteptam.
    Ma bucur ca esti ... Smile
    Eliana

Mesaj Scris de Eliana la data de Lun Noi 26, 2012 11:09 pm

thats_life a scris:
    Eliana a scris:Ganduri bune pritene, te stiu, virtual spun, din ceea ce scrii pe Drumuri catre tine.

Ce ti-a luat atat de mult timp !? De cand te asteptam.
    Ma bucur ca esti ... Smile

Ma intreb chiar si eu ce am asteptat atata vreme sa-mi fac AICI un cont, de fapt citindu-ti postarile, sfaturile, ma simteam linistita si bucuroasa ca undeva exista un suflet frumos. Azi am primit o lectie de viata si pasul m-a adus aici.

Ce bine ca esti, ce mirare ca sunt...
    [Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]

[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine] Fericită că Dumnezeu locuieşte în inima mea! [Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]
    thats_life
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de thats_life la data de Mar Noi 27, 2012 1:28 am

Ma intreb chiar si eu ce am asteptat atata vreme sa-mi fac AICI un cont, de fapt citindu-ti postarile, sfaturile, ma simteam linistita si bucuroasa ca undeva exista un suflet frumos. Azi am primit o lectie de viata si pasul m-a adus aici.

Ce bine ca esti, ce mirare ca sunt...
    [Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]

Mi-ar placea sa impartasesti din lectiile tale de viata ,ele pot fi pline de invatatura pentru toti si pot sluji drept pilda.
    Smile
    thats_life
    Admin
    Admin

Mesaj Scris de thats_life la data de Mar Noi 27, 2012 1:52 am

Nu pot sa nu remarc numele tau . Este numele tau sau doar un nickname care l-ai ales ?
    Poate ca nici alegerea nu este intamplatoare .
    Eli- Ana

Eli - Dumnezeu
    Ana - Raspuns

Eliana - Dumnezeu mi-a raspuns !

Foarte frumos !
    Eliana

Mesaj Scris de Eliana la data de Mar Noi 27, 2012 2:54 am

thats_life a scris:Nu pot sa nu remarc numele tau . Este numele tau sau doar un nickname care l-ai ales ?
    Poate ca nici alegerea nu este intamplatoare .
    Eli- Ana

Eli - Dumnezeu
    Ana - Raspuns

Eliana - Dumnezeu mi-a raspuns !

Foarte frumos !

E o combinatie de litere a numelui meu real, care este destul de rar, eu chiar nu l-am mai auzit undeva pana acum, citind explicatia acestor nume, pe care recunosc ca nu am remarcat-o de la inceput am lacrimat, e o inspiratie divina care ma bucura enorm. Vezi aici e o dovada ca Dumnezeu lucreaza prin oameni.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Mar Dec 11, 2018 1:26 am